Olin suunnitellut että ostan kukat sekä kesähuoneeseen että ulko-ovemme edustalle. Tarjolla oli helmililjoja, pääsiäisliljoja, orvokkeja ja muraatteja. Ostimme sekä valkoisia että sinisiä helmililjoja ja pääsiäisliljoja.
Jag hade planerat att köpa blommor till både uterummet och vår ytterdörr. Det fanns pärlhyacinter, påskliljor, penséer och murgröna. Vi köpte både vita och blå pärlhyacinter och påskliljor.
|
Olen nähnyt kevään ja hankkinut sitä sinun laillasi omalle terassille.
VastaaPoistaNuo kevään kukkijat ilahduttavat ja kaunistavat sisäänkäyntejä ja kesähuoneita, kunnes maa alkaa vihertyä. Bonuksena saa kukkia tulevinakin vuosina, kun istuttaa pikkusipulit myöhemmin maahan.
Fina vårblommor, vi har haft ett tran par på åkern bredvid oss, dottern plockade några tussilago till mig så våren är nog på gång😄 var har dom öppnat en ny handelsträdgård? /Mia
VastaaPoistaTöyhtöhyyppä nähty- tai siis useampia, muuttavia hanhia taivaalla, kurkia pellolla, ensimmäiset leskenlehdet ja tänään sitruunaperhonen!
VastaaPoistaIhania nuo peltiset suojaruukut.
VastaaPoista